1. Koncert Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej „Od Baroku po muzykę filmową” odbędzie się dzisiaj, w niedzielę, 20 listopada o 16:00 w górnym kościele. Wstęp wolny.
2. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, podczas którego dzieci zapraszamy na Roraty o 6:45, a po nich na kakao. Już dzisiaj warto zadbać o lampion.
3. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w naszej parafii w niedziele, 4 grudnia, a poprowadzi je o. Dariusz Piórkowski, jezuita. Odpust parafialny odbędzie się we wtorek, 6 grudnia.

4. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego, w formie dzielenia Słowem Bożym, odbędzie się we wtorek, 22 listopada o 15:30 w domu parafialnym, sala nr 8.
5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek, 22 listopada o godz. 16:30 w domu parafialnym, w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy nowych członków czcicieli Niepokalanej. Msza święta w intencji Apostolatu Maryjnego, ich rodzin i ks. Zbigniewa, w rocznicę objawień Matki Niepokalanej św. Katarzynie Laboure, zostanie odprawiona w niedzielę, 27 listopada o godz. 8:00.
6. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na adorację i modlitwę uwielbienia we wtorek o 19:15 w dolnym kościele.
7. Spotkanie dla mężczyzn z kościelnej służby „Semper Fidelis” odbędzie się we wtorek, 22 listopada po Mszy świętej wieczornej w kawiarence w domu katechetycznym.
8. Klub Seniora zaprasza na spotkanie w domu parafialnym w środę, 23 listopada o 9:00. Kolejny raz będziemy gościć funkcjonariuszy policji, którzy będą kontynuować temat oszustw i wyłudzeń.

9. Przeżywających kryzys małżeński zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w poniedziałek, 21 listopada. W planie Msza święta o 18:30 w górnym kościele, następnie dalsza część spotkania na starej plebanii.
10. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę do Malborka. W planie nawiedzenie malborskiego Sanktuarium Matki Bożej Pokornej oraz gratisowe zwiedzanie zamku w ramach ministerialnego projektu „Darmowy Listopad”. Wyjazd 26 listopada. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy pod numerem telefonu 504 37 36 77.
11. Serdecznie prosimy o stałe wparcie Stowarzyszenia Świętego Mikołaja. W Biuletynie i na stronie internetowej podajemy numer konta, a przy wyjściu można wziąć blankiety do wpłat na rzecz Stowarzyszenia.

Bank Pekao SA: 85 1240 5354 1111 0010 6607 4712.
12. W związku z wieloletnią tradycją wizyty duszpasterskiej – Kolędy pragniemy również w najbliższym czasie odwiedzić wszystkich parafian. Prosimy o wyrażenie gotowości przyjęcia kapłana poprzez zgłoszenie. Można to uczynić w dwojakiej formie:

a/ poprzez wypełnienie karteczki wyłożonej z tyłu kościoła i wrzucenie do pojemnika tam stojącego lub przyniesienie do biura parafialnego.

b/ poprzez formularz w podanym w linku na stronie internetowej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSegoMaAChx4ZnKiD4xhviKqUJoBmYOpRUO9rSSqjIrZngZMwg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0
Prosimy o zgłoszenia do 12 grudnia, abyśmy jeszcze przed Świętami mogli przekazać szczegółowy plan tegorocznej kolędy, która rozpocznie się po  świętach Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy również zachować zwyczaj z czasów pandemii, by sprawować, w kilka wieczorów styczniowych,  Eucharystię w intencji tych, którzy nie będą mogli przyjąć księdza w swoim domu.

W minionych dniach zmarli:
Władysław Klein, lat 88 (Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10:00)
Agnieszka Szulc, lat 94; Urszula Kitowska, lat 89