Dzisiejsza Ewangelia mówi o wielu trudnych sytuacjach. Możemy zadać sobie pytanie: ale jakie w tym szczęście być smutnym czy prześladowanym? Jezus widział tłumy, patrzył na każdego człowieka, na jego twarz. I Bóg wyśpiewuje tę pieśń błogosławieństw nad swoim ludem. Właśnie w takich sytuacjach można oglądać Boga, bo On będzie w nas królował. I to będzie źródłem szczęścia. Przeżywamy dziś też uroczystość Wszystkich Świętych. Warto czerpać ze skarbca, jaki zostawili święci, warto się nimi inspirować, choć droga do świętości każdego z nas jest indywidualna. A co to znaczy zdobyć świętość? Odpowiedź w dzisiejszej homilii ks. Jacka Sochy, do której wysłuchania zapraszamy.
Dzień: 2020-10-31
Imieniny. Dlaczego je świętujemy? Poprzez otrzymane imię mamy swojego patrona w Niebie. Konkretną osobę, której historię życia i świętości możemy poznać. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Nasi patroni, którzy są w Niebie, mają w dniu dzisiejszym swoje święto. To dzień ich i naszych imienin. Apokalipsa jest księgą symboli. Co oznacza liczba 144 tysiące zbawionych? Tysiąc to nieskończoność Boga. 144 to wielokrotność cyfry 12, która stanowi fundament. W tradycji Starego Testamentu było 12 pokoleń Izraela.
Pomyślmy o naszych bliskich, odwiedzając ich groby na cmentarzu. Pragnijmy świętości, jak nasi patroni w Niebie. Zapraszamy do wysłuchania homilii księdza Grzegorza Malinowskiego.
31 października w ramach Zupy Chylońskiej była fasolówka. Grupa Bożeny ugotowała 100 litrów smacznej, gęstej zupy. Ponieważ przeżywamy ostatni dzień października, to pomodliliśmy się wspólnie, wolontariusze i nasi goście, dziesiątką różańca za zmarłych, którzy przychodzili na Zupę Chylońską: za Andrzeja, za Michała „Bliźniaka”, za Adama, za Darka, za „Bosmana”. To już prawie 3 lata historii spotkań i …rozstań.