1. Relikwie Świętego Brata Alberta gościć będziemy w najbliższą środę, 20 września. Homilie o 8:00 i 18:30 poświęcone będą św. Bratu Albertowi i jego przesłaniu dla nas dzisiaj. Relikwie, poza czasem Mszy świętych, będą wystawione od 9:00 do 18:15 w dolnym kościele, gdzie w zakrystii będzie można złożyć pościel i koce dla domu pomocy prowadzonego przez siostry albertynki w Wejherowie. Peregrynację koordynują Rycerze Kolumba, którzy przygotują Liturgię w środę o 18:30.

2.Zapraszamy na kolejną całonocną adorację z soboty na niedzielę, z 23 na 24 września. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30. Serdecznie prosimy o wpisywanie się na listę adoracyjną.

3. Przypominamy, że księża mają stałe dyżury w konfesjonale w dolnym kościele. We wtorek, środę i czwartek od 17:00 do 18:15. Osoby, którym trudno klęczeć, w konfesjonale w dolnym kościele, mogą usiąść. Jest tam też możliwość głośniejszej rozmowy.

Księża będą również częściej spowiadać w zamykanym konfesjonale w górnym kościele, w starym prezbiterium, by osoby mające problem ze słuchem mogły się swobodniej wyspowiadać.

4. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek o 17:00, w dolnym kościele.

5. Chłopcy, którzy chcieliby zasilić szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza mogą zgłaszać się bezpośrednio do ks. Wojciecha.

6. Katechezy zwiastowania odbędą się w poniedziałek i czwartek o 19:15 w dolnym kościele. Można jeszcze dołączyć.

7. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia we wtorek, na 19:15 do dolnego kościoła.

8. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na spotkanie we wtorek o 15:30 do domu parafialnego.

9. Klub Seniora zaprasza na spotkania w każdą środę o 9:00 w domu parafialnym. 

10. Dzieci z podstawówki zapraszamy na spotkanie nowej grupy – Wspólnoty Dziecięcej,  w sobotę o 10:00 do sali nr 8 w domu parafialnym.

11. Liderów, animatorów, zelatorów, katechistów, odpowiedzialnych za wspólnoty i grupy, i wszystkie osoby zaangażowane w życie naszej parafii, zapraszamy na spotkanie z ks. dr Grzegorzem Strzelczykiem w niedzielę, 1 października o 15:30 w domu parafialnym. Aby przygotować się do spotkania zachcemy do przeczytania wywiadu z naszym gościem zamieszczonego w czasopiśmie „Więź”. Wywiad można otrzymać z biurze parafialnym lub poprzez e-mail.

12. Siostry Misjonarki organizują 10 sesji-spotkań misyjno-ewangelizacyjnych w starej plebanii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 października o 19:30. Wszyscy są serdecznie zaproszeni.

13.Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na renowacje i wymianę ławek. Dziękujemy też tym, którzy indywidualnie wpłacają na ten cel poprzez konto parafialne.

14. Ogłoszenie Rady Dzielnicy. W dniach od 18 września do 2 października na stronie www.bo.gdynia.pl można zagłosować w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Spośród projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę, zachęcamy do głosowania na projekt „Aktywna Chylonia”, który zakłada budowę bieżni lekkoatletycznej i skoczni wokół boiska przy Szkole Podstawowej nr 10. Obiekt będzie dostępny dla każdego mieszkańca Gdyni.

Dzielnica, która uzyska najwyższą frekwencję w głosowaniu może zrealizować 2 najwyżej ocenione przez mieszkańców projekty.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ profesor Jan Ciechowicz, lat 68 – Przewodniczący Parafialnej Rady Duszpasterskiej

+ Irena Koszałka, lat 78;

+ Zygmunt Ricke, lat 68.