1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w dolnym kościele od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 8:00 do wieczornej Eucharystii. Wyjątkowo adoracja we wtorek będzie jedynie od godz. 15:00 do 18:30, ze względu na zakładanie monitoringu.                                                       

2. Od piątku, 1 maja zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe zakończone Apelem Jasnogórskim. Rozpoczęcie o godz. 20.30.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

 

a. w pierwszy czwartek miesiąca podczas adoracji w dolnym kościele módlmy się w intencji księży, kleryków i o nowe powołania kapłańskie.

b. Okazja do spowiedzi św. w piątek, 1 maja od 16:00 do 18:30.

c. Msza św. z okazji pierwszego piątku z udziałem dzieci w piątek, 1 maja o 17:00.                                                                                                                             

 

4. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w następującym porządku: ks. Zbigniew Lorkowski w piątek, 1 maja; ks. Jan w sobotę, 2 maja; ks. Marcin w środę, 6 maja, a ks. Zbigniew Wądrzyk w piątek, 8 maja.

5. Ze względu na to, iż 3 maja obchodzić będziemy piątą niedzielę wielkanocną, stąd uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona została w tym roku wyjątkowo na sobotę, 2 maja. Msze św. tego dnia o 7:00, 8:00, 10:00 i 18:30.

 

6. Przed nami kolejny element Roku Jubileuszowego – Festyn Rodzinny. Odbędzie się on w niedzielę, 3 maja. Rozpoczęcie o 14:30 na boisku Szkoły Nr 10, gdzie ustawiona będzie gastronomia, grill i kawiarenka. O 15:00 na scenie w Parku Kilońskim wystąpi kaszubski zespół „Koleczkowianie”, następnie ok. 16:00 zagra słynna „Arka Noego”. Zakończenie festynu na boisku Checzy, gdzie o 18:30 zostanie rozegrany mecz między Radą Miasta Gdyni a reprezentacją Parafii Św. Mikołaja.

7. Wspólnoty parafialne prosimy o upieczenie ciast na festyn i wcześniejsze zgłoszenie się do biura Stowarzyszenia Św. Mikołaja.

8. Kolejną atrakcją jubileuszową będzie możliwość wspólnego wyjścia do Teatru Muzycznego na spektakl pt. „Chłopi” w niedzielę, 10 maja na godz. 17.00. Bilety w cenie: 40 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

9. Modlitwa osób zaangażowanych w dzieło Duchowej Adopcji odbędzie się w piątek o 17:45 w dolnym kościele.

10. W drugą niedzielę miesiąca zapraszamy wszystkich singli na modlitwę w intencji dobrego męża i dobrej żony. Po Eucharystii spotkanie tematyczne przy herbacie i kawie w bibliotece domu parafialnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 maja o 18:30.

11. Kurs ewangelizacyjny Alfa, czyli spotkania dla tych, którzy chcą zrobić pierwsze kroki na drodze wiary odbędzie się w poniedziałek o 19:00 w naszym domu parafialnym.

12. Trwa ewangelizacja na placach. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na Skwer Kościuszki dzisiaj o godz. 15.00.

13. Gdyńska Szkoła Wiary zaprasza na spotkanie dzisiaj, 26 kwietnia na 16:00 do domu parafialnego. Kontynuujemy temat Modlitwy Jezusowej.

14. Ks. Marcin organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci w wieku szkolnym do Kacwina w Pieninach. Termin: od 26 czerwca do 4 lipca. Koszt 850 zł. Zapisy w biurze parafialnym wraz z zaliczką w wysokości 100 zł.

15. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymki parafialne:

  • na południe Polski z jednodniowym wypadem do Wiednia od 27.06. do 03.07.; koszt: 730 zł
  • do Włoch od 19 do 29.09.; koszt: 390 euro + 850 zł

Szczegółowe plany w gablocie. Zapisy w biurze parafialnym.                       

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

16. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski została udzielona dyspensa od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 maja 2015 r.

17. Książkę „Sto lat parafii św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni” oraz płytę z muzyką „Załogi Boga” można w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

18. Kwesta na rzecz wsparcia posługi duszpasterskiej ks. Jarosława Rudy z Ukrainy jak i hospicjów pomorskich w ramach akcji „Pola nadziei” odbywa się dzisiaj przed kościołem.

 

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

śp. Katarzyna Gorlikowska, lat 67;

śp. Monika Dąbek, lat 84;

śp. Gerard Kamiński, lat 73;

śp. Maria Maciejewska, lat 72;

śp. Julia Wancław, lat 89;

śp. Władysław Majewski, lat 81;

śp. Henryk Ćwikliński, lat 77;

śp. Zbigniew Broda, lat 78;