1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w dolnym kościele od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 8:00 do wieczornej Eucharystii. Wyjątkowo nie będzie adoracji w sobotę w ciągu dnia. Zapraszamy natomiast na kolejną całonocną adorację, która rozpoczęcie od 21:30 z soboty na niedzielę, z 25 na 26 kwietnia.

2. Dzisiaj rozpoczęła się peregrynacja figury „Totus Tuus” w domach przy ul. Chylońskiej 59-63 i Lubawskiej 10

3. Kurs ewangelizacyjny Alfa, czyli spotkania dla tych, którzy chcą zrobić pierwsze kroki na drodze wiary odbędzie się w poniedziałek o 19:00 w naszym domu parafialnym.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w niezwykłe ważnym wydarzeniu jakim będą rekolekcje weekendowe „Kurs Nowe Życie”. Zapisy w biurze parafialnym. Rozpoczęcie kursu w piątek, 24 kwietnia o 18:00.

5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego czyli Stow. Cudownego Medalika odbędzie się we wtorek o 16:30 w bibliotece domu parafialnego.

6. Spotkanie organizacyjne w sprawie majowego festynu odbędzie się w najbliższą środę, 22 kwietnia o 19:15 w domu parafialnym.

7. Gdyńska Szkoła Wiary zaprasza na spotkanie w niedzielę, 26 kwietnia na 16:00 do domu parafialnego. Kontynuujemy temat Modlitwy Jezusowej.

8. Bezpłatne porady prawne będzie można uzyskać w najbliższy czwartek między 16:30 a 17:30 w biurze parafialnym.

9. Serdecznie dziękujmy za pomoc w przygotowaniu Liturgii Jubileuszowej. Na ubiegłotygodniową uroczystość parafianie ufundowali nowy kielich i patenę wykonane ręcznie przez braci betlejemitów we Francji. Dzisiaj na każdej Mszy św. używamy tych paramentów liturgicznych. Rada Duszpasterska ufundowała nowy mszał. Odnowiliśmy i uzupełniliśmy też tablicę upamiętniającą zmarłych duszpasterzy parafii, która znajduje się w głównej kruchcie. Pięknym dziełem jubileuszowym jest książka oraz płyta z muzyką rodzinnego zespołu „Załoga Boga”. Dalsza część jubileuszu to festyn rodzinny, który odbędzie się 3 maja. W ramach festynu: piknik, loteria fantowa. Wystąpi kaszubski zespół „Koleczkowianie” oraz słynna „Arka Noego”, a także zostanie rozegrany mecz piłki nożnej. Szczegółowe informacje na temat festynu w przyszłą niedzielę.

10. Polecamy galerię zdjęć z Triduum Paschalnego i Mszy św. Jubileuszowej, które wykonał fotograf Michał Chojnowski i które zamieściliśmy na parafialnej stronie internetowej. Istnieje możliwość zamówienia nagrania DVD z Mszy św. Jubileuszowej. Zapisy w biurze parafialnym.

11. Książkę „Sto lat parafii św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni” oraz płytę z muzyką „Załogi Boga” można dzisiaj nabyć w zakrystii.

12. Bóg zapłać za ofiarność podczas dzisiejszej kolekty remontowo-inwestycyjną.

 

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

śp. Barbara Wiśniewska, lat 76,

śp. Balbina Zakrzacka, lat 89,

śp. Bernadeta Meller, lat 79

śp. Hubert Korczak, lat 86,

śp. Wojciech Wenta, lat 43