1. Rozpoczęły się wakacje w związku z tym,  zawieszamy sprawowanie Mszy Świętej o 17:00. Wznowimy sprawowanie tej Eucharystii w dniu 6 września. W okresie wakacji młodzież zapraszamy do górnego kościoła w niedzielę na 18:30.

2. Uroczystość apostołów Piotra i Pawła świętować będziemy w poniedziałek, 29 czerwca. Tego dnia Msze Święte o 8:00 i 18:30.

3. Bierzmowanie dla młodzieży, która przygotowywała się do niego w zakończonym właśnie roku szkolnym odbędzie się 17 września o 18:30.

4. W pierwszy piątek okazja do Spowiedzi Świętej od 7:30 do 8:15 i od 18:00 do 18:45.

5. Spotkanie dla Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:00.

6. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na Eucharystię w każdą sobotę wakacyjną o 19:30 w dolnym kościele. Będzie to już Liturgia niedzielna.

7. Spotkania Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat odbędą się w okresie wakacji: 21 lipca i 18 sierpnia o 19:15 w dolnym kościele.

8. Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar zaprasza na spotkanie 27 lipca. W planie Eucharystia o 18:30, a potem spotkanie w domu parafialnym.

9. Serdecznie zapraszamy na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Św. Mikołaja Biskupa w piątek, 17 lipca o 19:30 w domu parafialnym.

10. Biuro Parafialne będzie działać w zwyczajnych godzinach do 27 lipca. Natomiast w okresie od 28 lipca do 31 sierpnia będzie czynne tylko w: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9:15 do 10:15. W sierpniu prosimy nie załatwiać spraw związanych z cmentarzem parafialnym.

11. W sobotę, 4 lipca o godz. 19:30 w górnym kościele, młodzież z Klubu Alternative serdecznie zaprasza na występy artystyczne. W programie m.in. pokaz gry na bębnach afrykańskich, skecz, występy wokalne a także możliwość zakupienia prac plastycznych. Dochód zebrany podczas występów zostanie przeznaczony na leczenie Tosi z Gdyni. Półtora roczna dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i  jest to choroba śmiertelna. Całkowity koszt leczenia to 10 milionów zł. Uzbierano już 2 miliony złotych. Młodzież z naszej parafii postanowiła przyłączyć się do organizowanych w całej Polsce zbiórek na rzecz Tosi i będzie kwestować w niedzielę, 5 lipca po Mszach Świętych o 10:00, 11:30 i 13:00.

12. Z naszej parafii odchodzi ks. Wojciech Ulasiński, któremu dziękujemy za trzyletnią pracę zarówno w parafii jaki i w Szkole Podstawowej nr 10. Od 1 lipca do naszej parafii przychodzi ks. Andrzej Friedel.

 

W minionych dniach zmarła:
+ Stanisława Miszewska, lat 86.