Pustynia Miast 01Pustynia Miast 02Pustynia Miast 03Pustynia Miast 04Pustynia Miast 05

SIGE by Kubik-Rubik.de

 

 

W różnych miejscach Polski, od 20 lat powstają młodzieżowe wspólnoty „Pustynia Miast”, zakładane głównie przez księży salezjanów. Ewangelizują z odwagą, radością i mocą ducha, wychodząc na ulice miast. Śpiewają i krzyczą na rynkach i osiedlach, odwiedzają szpitale, domy dziecka i więzienia, organizują inscenizacje i koncerty. Wszystko po to, aby przekonać ludzi, że Jezus żyje i kocha człowieka.

 

W naszej parafii również działa i rośnie w siłę grupa Pustyni. Jest częścią Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych dlatego kilka razy w roku wyjeżdża na zjazdy SWE i głosi chwałę Boga razem z setkami swoich przyjaciół z całej Polski.

Pustynia Miast Gdynia to spółka akcyjna, dlatego cały rok mobilizuje się, żeby przeprowadzić jak najwięcej akcji w naszej parafii i mieście, a nawet w diecezji. Przygotowania trwają bez przerwy, próby i wielogodzinne dyskusje nie mają końca, ale wysiłek się opłaca. Na Wieczory Modlitwy Młodych zjeżdża się już ponad tysiąc ludzi, na rekolekcjach i koncertach ogromne poruszenie i świadectwa nawróceń.

Więcej informacji i wciąż aktualizowana foto kronika na naszym profilu Facebook:

https://www.facebook.com/PMGDYNIASA?fref=ts

Reportaż z Wakacyjnej Akcji Pustynia Miast w TVP Szczecin, a w nim wywiad z prezesem PM Gdynia SA:

http://szczecin.tvp.pl/20990701/260715