My wszyscy z odsłoniętą twarzą wpatrujemy się w jasność Pańską, jakby w zwierciadle,
za sprawą Ducha Pańskiego coraz bardziej jaśniejąc upodabniamy się do Jego obrazu.

(2 Kor 3,18)

 

Ikona Przemienienia Pańskiego autorstwa Anny Kinowskiej

Ikona Przemienienia Pańskiego autorstwa Anny Kinowskiej

 

Pracownia Ikon BARDZO PROSZĘ działalność rozpoczęła  z inicjatywy ikonopisarki Anny Kinowskiej,  po otrzymaniu błogosławieństwa księdza proboszcza Jacka Sochy.

 

Warsztaty ikonograficzne odbywają się:

czwartki, godz.  16-20 - grupa średnio-zaawansowana

 

 

Spotkania mają charakter ciągły, tzn. trwają nieprzerwanie, zaś o czasie brania udziału w życiu pracowni samodzielnie decyduje każdy z uczestników.

Istotą naszej działalności jest otwarcie drogi do wielkiego skarbu Kościoła, którym  jest dziedzictwo ikony. Wspólnie odkrywamy jak cennym darem Oblubieńca jest obraz objawiony Oblubienicy- Kościołowi. Proces ten przebiega dwutorowo poprzez przybliżenie 

wiedzy z zakresu teologii i historii ikony, jak również poprzez dotknięcie jej pisząc „własną” ikonę.

”Kopiując ikonę człowiek wszechstronnie ją poznaje i mimo woli następuje Jego spotkanie ze światem, który jest w niej zamknięty. Stopniowo zaczyna odczuwać realność tego świata, poznawać istotę danego obrazu, potem wnikać w głębię jego treści, aż zostaje porażony wyrazistością form, wewnętrznym sensem szczegółów i zaiste świętą prostotą wyrazu artystycznego. Żeby jednak tak zrozumieć ikonę, potrzeba czasu, niekiedy dość długiego.” 

s. Maria Sokołowa, współczesna wybitna ikonopisarka.

Anna Kinowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - studia malarstwa i grafiki oraz podyplomowych studiów na wydziale Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku w zakresie Teologii Prawosławnej i Ikonografii. Pisania Ikon uczyła się głównie w cerkwi prawosławnej w Krakowie. Prywatnie żona jednego męża i mama trójki dzieci.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

https://www.facebook.com/bardzoproszeikony/

tel. 602 430 032 – Anna Kinowska

Zdjęcia z pracowni:

01_grunt_do_nalozenia_na_deskexs02_nakladanie_gruntu_na_descexs03_nakladanie_gruntu_na_deskexs04_grunt_na_desce_do_wyschnieciaxs05_przeniesienie_rysunku_na_deskexs06_sankir_i_liniexs07_pierwsze_rozjasnieniaxs08_kolejne_rozjasnieniaxs09_rozjasnienia_cdxs10_malowanie_wlosowxs11_skupieniexs12xs13xs14xs15xs18_zloceniexs19xs

SIGE by Kubik-Rubik.de