1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci z przedszkoli i szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej i licealnej będzie sprawowana w najbliższy czwartek o 18:30. Podczas tej Mszy św. będziemy modlić się również za ks. Marcina, który kończy prace w Szkole Podstawowej nr 10.

2. Dzisiaj sprawowana jest ostatni raz w tym roku szkolnym Msza św. o 10:30 w dolnym kościele. W okresie wakacyjnym młodzież zapraszamy do górnego kościoła. Uczniów kończących drugą klasę gimnazjum informujemy, że od pierwszej niedzieli września, podczas Mszy św. o 10:30 rozpoczną się zapisy dla kandydatów do Bierzmowania.

3. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela świętować będziemy w środę. Mszę św. o 7:00, 8:00 i 18:30. Odpust w sąsiedniej parafii o godz. 18:30.

4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Eucharystii.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 8.00 do wieczornej Eucharystii.

6. Zapraszamy na kolejną całonocną adorację, która rozpoczęcie od 21:30 z soboty na niedzielę, z 27 na 28 czerwca.

7. Spotkanie redakcji czasopisma „Mikołaj” odbędzie się w poniedziałek o 19:15 na plebani.

8. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia w najbliższy wtorek o 19:15 do dolnego kościoła.

9. Bezpłatny dyżur prawnika odbędzie się w naszym biurze parafialnym w czwartek od 16:30 do 17:30.

10. Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Św. Mikołaja Biskupa odbędzie się w czwartek o 19:15 w domu parafialnym.

11. W najbliższym numerze tygodnika „Kurier Gdyński” zostanie opublikowany dwustronicowy tekst o naszej parafii z cyklu gdyńskie parafie.

12. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00 Młodzież z naszego Klubu Młodzieżowego kwestuje na spływ kajakowy. Polecamy ofiarności wiernych tę akcje wakacyjną. W ramach podziękowania wszystkich darczyńców zapraszamy na ciastka i babeczki przygotowane przez młodzież.

 

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

śp. Jan Grobelny, lat 66

śp. Kazimierz Rybant, lat 45