1. Msza św. w intencji uzdrowienia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszła niedzielę, 21 czerwca o 18:30.

2. W naszym dekanacie, w parafii Przemienienia Pańskiego na ul. Kcyńskiej, gościć będziemy figurę NMP z Lourdes, która peregrynuje po naszej diecezji. Msza św. na przywitanie figury w piątek, 19 czerwca o godz. 18:00. Msza św. dla chorych w sobotę o godz. 10:00. Czuwanie wspólnot maryjnych z naszej parafii w sobotę od 19:30 do 20:30.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Eucharystii.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 8.00 do wieczornej Eucharystii.

5. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na adorację, Nieszpory i modlitwę uwielbienia w najbliższy wtorek o 19:15 w dolnym kościele.

6. Bezpłatny dyżur prawnika odbędzie się w naszym biurze parafialnym w czwartek od 16:30 do 17:30.

7. Przypominamy o działaniu grup wsparcia w naszej parafii. Anonimowi Alkoholicy spotykają się w czwartek o 18:10 (w ostatni czwartek miesiąca miting jest otwarty dla wszystkich chętnych), Anonimowi Depresanci w piątek o 18:00, a Grupa Wsparcia dla osób, które są przygniecione swoja sytuacją rodzinną i życiową w czwartek o 16:30. Wszystkie spotkania odbywają się w sali agapowej w domu parafialnym.

8. Organizujemy wyjście do kina Helios na fim dokumentalny o Janie Pawle II "Apartament" w piątek, 19 czerwca na godz. 17.00. Koszt biletu 12,00 - zapisy wraz z wpłatą w biurze parafialnym w poniedziałek i wtorek.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kolektę remontowo-inwestycyjną. W najbliższych dniach rozpoczną się prace remontowe związane z kamiennym ogrodzeniem wokół kościoła oraz wyremontowane zostanie wejście do domu parafialnego.

10. Zapraszamy do udziału w uroczystości święceń diakonatu, które odbędą się w sobotę, 20 czerwca br. o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w naszych codziennych modlitwach.

11. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i czasopismo „Mikołaj”.

 

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

śp. Czesława Kwiatek, lat 87;

śp. Konrad Doering, lat 74;