1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawować będziemy w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Mszy św. w dolnym kościele o 10.30, stąd młodzież zapraszamy na godz. 18.30.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty od 08.30 do 18.30.

3. Przed nami Msza św. jubileuszowa w związku ze stuleciem parafii. Będzie ona sprawowana w przyszłą niedzielę, 12 kwietnia o godz. 13.00 i zostanie transmitowana przez TV Polonia. W związku z tym wydarzeniem, i przygotowaniem technicznym kościoła do celebracji, nie będzie Mszy św. o 11.30.

4. Próba liturgiczna dla wszystkich zaangażowanych w Liturgię Mszy św. jubileuszowej, a więc dla czytających, niosących dary i chorągwie, ministrantów, lektorów, szafarzy odbędzie się w środę o 16.30.

5. Ogłaszamy parafialny konkurs jubileuszowy na najlepsze zdjęcie kościoła lub ulicy św. Mikołaja z jakiegokolwiek zakamarku na świecie. Nadesłane, drogą elektroniczną zdjęcia zostaną umieszczone na parafialnej stronie internetowej. Konkurs potrwa do końca listopada, a wręczenie nagród za trzy najlepsze zdjęcia odbędzie się 6 grudnia podczas sumy odpustowej. Prace będzie oceniało troje jurorów. Zdjęcia prosimy nadsyłać na adres biura parafialnego.

6. Przypominamy, że trwają zapisy na dwie pielgrzymki jubileuszowe. Jedna do Włoch, a szczególnie do grobu św. Mikołaja w Barii, w terminie 19-29 września. Druga po południu Polski z jednodniowym wyjazdem do Wiednia w terminie od 27 czerwca do 3 lipca. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym.

7. Kurs Alfa rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek, 13 kwietnia zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

8. Rekolekcje „Nowe Życie” prowadzone przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji obywać się będą w weekend 24-26 kwietnia w domu parafialnym. Koszt 30 zł oraz możliwość wykupienia obiadu w sobotę w cenie 15 zł. Zapisy w biurze parafialnym do 17 kwietnia.

9. Zapraszamy do podzielenia się refleksjami po przeżyciu Misji parafialnych. Można je przesyłać mailem lub przynieść albo też przesłać listownie na adres biura parafialnego. Na stronie internetowej parafii zamieściliśmy zapis nagrań homilii i konferencji z Misji do których chcielibyśmy dodać zdjęcia oraz świadectwa tych, którzy w nich uczestniczyli.

10. Jutro, w poniedziałek wielkanocny odbędzie się kwesta na posiłki dla ubogich dzieci i działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas.

 

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

śp. Ryszard Heitemeyer, lat 76; śp. Adam Starczewski, lat 83;

śp. Henryka Wendereusz, lat 73